101 491
429 443

Tyske Rike AFA 38- verdi 180 NOK

Annonse nr: 3963056

Til nye kunder: forsendelse af et almindeligt brev koster 48 NOK.

Jeg beskriver ikke fejl som tydeligt fremgår af scannede billeder. Nogle af mine lot er markeret med **/* og består af både postfriske ** og ikke postfriske * merker. De postfriske ** er da placeret retvendt, mens de andre * er sat omvendt.

JEG BENYTTER FØLGENDE KATALOGER: AFA, MICHEL (MI), NORGESKATALOGEN (NK), SKANFIL PRISKATALOG (SK), STANLEY GIBBONS (SG), YVERT (Y). ** ANGIVER POSTFRISKE MERKER, * UBRUGT MED LIM OG HÆNGSEL, (*) UBRUGT UTEN LIM. DE ANGIVNE VERDIER ER KATALOGVERDIER OMREGNET TIL NORSKE KRONER. 14 DAGES BETALINGSFRIST ETTER FAKTURA. DER ER FULD RETURRET PÅ ENKELTOBJEKTER, MEN IKKE PÅ SAMLINGER OG STØRRE LOT. JEG HAR KONTO I NORSK BANK. VED KØB AF FLERE LOT SAMSENDER JEG. ALLE BREVE SENDES EFTER POSTNORDS TAKSTER MED ET MINDRE TILLÆG. FOR BREVE INDTIL 100 GRAM KOSTER DET 42 NOK. DERSOM DU VIL HA REK. SENDING, MÅ DU GI BESKJED.
Objektets tilstand
Utropspriskr 10,00
Startet13.05.2022 17:00:00
Sluttet17.05.2022 22:04:00
Solgt forkr 15,00

Annonse nr: 3963056
Høyeste Budgiver VAMPIRE (22358)  Se budgivers karakterbok
VAMPIREkr 15,0017.05.2022 21:59:12
Soggebergetkr 10,0017.05.2022 10:16:42

Karakterer (22671)